Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


kapitan_ewans

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
kapitan_ewans [2018/08/09 12:51]
Norbert Řymbaba [Hodnocení]
kapitan_ewans [2018/08/27 07:20] (aktuální)
Norbert Řymbaba
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Kapitán Ewans ====== ====== Kapitán Ewans ======
  
-~ nebo-li kapitánka Ewansová je fiktivní postavou z románu //Ewansovy výpravy do ráje skřetího lůna//. Román obsahuje osmdesát devět kapitol členěných podle vztahu Ewansové s místními skřety. ​Děse odehrává v Mordóru. Celý román se stylizuje jako hlubokomyslné ​poznámní ​intimního vztahu ​prožitku s jednotlivými osobami v ráji. ​FIXME+~ nebo-li kapitánka Ewansová je fiktivní postavou z románu //Ewansovy výpravy do ráje skřetího lůna//. Román obsahuje osmdesát devět kapitol členěných podle vztahu Ewansové s místními skřety. ​Většina děje se odehrává v [[mordor|Mordór]]u. Celý román se stylizuje jako hlubokomyslné ​rozpoznání ​intimního vztahu ​prožitku s jednotlivými osobami v ráji a se sebou samotnou, hlavně se sebou samotnou. Rájem je tady vybraná společnost osmi bytostí -- skřetů
  
-{{ :wiki:kapitan_ewans.jpg?​direct&​200 |}}+{{ :wiki:kapitan_ewans3.jpg?​direct&​400 |}}
  
 ==== Kapitoly 1 - 8 ==== ==== Kapitoly 1 - 8 ====
-Je raw uvítáním s kapitánkou. Čtenář se dozvídá něco málo o kapitánce, o tom jak se stala kapitánkou a proč je to vlastně kapitánka a čeho je to kapitánka,+Je prostým ​uvítáním s kapitánkou. Čtenář se dozvídá něco málo o kapitánce, o tom jak se stala kapitánkou a proč je to vlastně kapitánka a také čeho je to kapitánka. Kapitánka osudu a studu. Kapitánka dobré vůle. Kapitánka směřující vždy vpřed. Ochotná jít si za svým cílém.
  
 ==== Kapitoly 9 - 24 ==== ==== Kapitoly 9 - 24 ====
  
-Začíná zápletkou ​o jejím ​stárnutí a o jejích touhách ​nezestárnout. Završením ​posledních kapitol ​se čtenář dozvídá krutou pravdu o jejím ​skutečném životě, ​který se jí stal předtím než zestárnula. +Začíná zápletkou, kdy si hlavní hrdinka uvědomí, že stárne předčasne a moc rychle se žene proti stěně. Snaží se utéct ze světa ​stárnutí a chce co nejdříve ​nezestárnout. Najít tak lék proti stárnutí je pro ní najednou svatým grálem. Završením ​24. kapitoly ​se čtenář dozvídá krutou pravdu o jejím ​neskutečném životě, ​plného nebezpečenství a úskalí.
  
 ==== Kapitoly 25 - 88 ==== ==== Kapitoly 25 - 88 ====
-Kapitoly předbíhají původní děj o 50 let. Čtenář se dozvídá informace tak kruciální a nepochopitelné. ​Kapitánka podstoupila ​obřadní rituály ​transformace ​v ženu když dospívalaV jednotlivých kapitolách ​se věnujeme ​zným příběhůmkteré se jí přihodily, když navštěvovala tamější veřejnou instituci v Mordoruuž jako žena.+Kapitoly předbíhají původní děj o 50 let. Čtenář se dozvídá informace tak kruciální a nepochopitelné. ​Hrdinka příběhu podstupovala pravidělně ​obřadní ​transformační ​rituály v lepší a žhavější ​ženu, ve snaze vyhnout se onomu stáříParadoxně čím více se transformovala,​ tím více stárnula a trdlovatěla. Podstupovala ​zné, v dnešní době známéplastické operace. Bohužel v tehdejších podmínkách to byla spíše úkrutně bolestná mrzačení ​la a ducha. V jednotlivých kapitolách se tak můžeme seznámit s dalšími nedůležitými postavamikteré ji románem provázejí a pomáhají nalézt tak svoji cestu k sebepoznání.
  
 ==== Poslední kapitola ==== ==== Poslední kapitola ====
-Poslední kapitola je reversum universa celé knížky. Čtenář se tak vrací úplně k počátku knížky a sice do jejího ​stáří, kdy vypráví svůj život z doma seniorů. Popírá tam veškeré dění příběhu a stylizuje ​se jako nevinná holčička s copánky. ​Vrací ​se zpátky o 70 let v ději a snaží se opodstatnit veškeré své činy a bytí. Vypráví nadlidské až hloupé scénáře o tom, že neměla dost odvahy odejít z Mordóru za as.+Poslední kapitola je //reversum universa// celé knížky. Čtenář se tak vrací úplně k počátku knížky a sice do  stáří ​oné hrdinky kapitánky. Ona opět vypráví svůj život, tentokrát už domova vysloužilců v radě starších. Popírá tam veškeré dění příběhu a popírá celý svůj život. Stylizuje ​se jako nevinná holčička s copánky ​chodící do prastaré mateřské školkyPoté se zase vrací ve vyprávění ​zpátky o 70 let v ději a snaží se opodstatnit veškeré své činy a bytí. Vypráví nadlidské až hloupé scénáře o tom, že za veškeré její utrpení ​nemůže ona, ale všichno ostatní. Skřetím lůnem je myšleno právě to utrpení a zahořklost ​vůči celému světuRáj je ironickým označením pekla. 
 + 
 +{{ :​wiki:​kapitan_ewans2.jpg?​direct&​200 |}} 
 + 
 +===== Shrnutí ===== 
 + 
 +   * Autorem románu je Gliphart the Highborn, prostořeký učedník z východu, který byl nevšedně všední. 
 +   * Kniha se stala bestellerem té doby na příštích 18 let. 
 +   * ~ vyhrála ocennení za nejlepší primitvní román třikrát po sobě 
 +   * Má pokračování //Ewansovy výpravy II a cesta do pekla vroucího oleje//
  
-===== Hodnocení =====+== Důležitá poznámka ​==
  
-Kniha se stala bestellerem té dobyVyhrála ocennení ​za nejlepší dvoj-román+Úplně na konci knížky je pár stránek slepenýchŠikovný čtenář je dokáže rozlepit a objeví tak skrytou devadesátou kapitolu, která je klíčová a navazuje na poslední okamžiky před skonáním. Čtenář se v posledních větách dozvídá pravé jméno kapitánky a také začátek nového vnořeného příběhu, který popisuje život jejího bláznivého otce. Šílená pokračování o jejím otci se čtenář může dozvědět v dalším románu Ewansových výprav II, která samozřejmě předbíhá děj asi o jedno století. Ukrytý odkaz je [[kapitan_ewans2|zde]].
  
 == Poznámka mimo == == Poznámka mimo ==
  
-Ovlivnila především kmen Jappa, převážně Straccattellattu Blequatta ​její život.+Kniha ovlivnila život a postořekost Blequatta Straccattellatykterá se stala imo posedlá hledáním svatého grálu ​principů nestárnutí. Sama Blequatta před zhynutím prozradila na kousek pergamenu, kde se údajně ve světě jappy nachází prastará látka všeho. Což je známý mystický kámen, ale ne tak čistý jako třeba sklo nebo podobné.
  
  
  
kapitan_ewans.1533811896.txt.gz · Poslední úprava: 2018/08/09 12:51 autor: Norbert Řymbaba