Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


kapitan_ewans

Toto je starší verze dokumentu!


Kapitán Ewans

~ nebo-li kapitánka Ewansová je fiktivní postavou z románu Ewansovy výpravy do ráje skřetího lůna. Román obsahuje osmdesát devět kapitol členěných podle vztahu Ewansové s místními skřety. Děj se odehrává v Mordóru. Celý román se stylizuje jako hlubokomyslné poznámní intimního vztahu a prožitku s jednotlivými osobami v ráji. FIXME

Kapitoly 1 - 8

Je raw uvítáním s kapitánkou. Čtenář se dozvídá něco málo o kapitánce, o tom jak se stala kapitánkou a proč je to vlastně kapitánka a čeho je to kapitánka,

Kapitoly 9 - 24

Začíná zápletkou o jejím stárnutí a o jejích touhách nezestárnout. Završením posledních kapitol se čtenář dozvídá krutou pravdu o jejím skutečném životě, který se jí stal předtím než zestárnula.

Kapitoly 25 - 88

Kapitoly předbíhají původní děj o 50 let. Čtenář se dozvídá informace tak kruciální a nepochopitelné. Kapitánka podstoupila obřadní rituály transformace v ženu když dospívala. V jednotlivých kapitolách se věnujeme různým příběhům, které se jí přihodily, když navštěvovala tamější veřejnou instituci v Mordoru, už jako žena.

Poslední kapitola

Poslední kapitola je reversum universa celé knížky. Čtenář se tak vrací úplně k počátku knížky a sice do jejího stáří, kdy vypráví svůj život z domova seniorů. Popírá tam veškeré dění příběhu a stylizuje se jako nevinná holčička s copánky. Vrací se zpátky o 70 let v ději a snaží se opodstatnit veškeré své činy a bytí. Vypráví nadlidské až hloupé scénáře o tom, že neměla dost odvahy odejít do Mordóru dříve než později.

Hodnocení

Kniha se stala bestellerem té doby. Vyhrála ocennení za nejlepší dvoj-román.

Poznámka mimo

Ovlivnila především kmen Jappa, převážně Straccattellattu Blequatta a její život.

kapitan_ewans.1533812981.txt.gz · Poslední úprava: 2018/08/09 13:09 autor: Norbert Řymbaba