Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


kapitan_ewans

Toto je starší verze dokumentu!


Kapitán Ewans

~ nebo-li kapitánka Ewansová je fiktivní postavou z románu Ewansovy výpravy do ráje skřetího lůna. Román obsahuje osmdesát devět kapitol členěných podle vztahu Ewansové s místními skřety. Děj se odehrává v Mordóru. Celý román se stylizuje jako hlubokomyslné poznámní intimního vztahu a prožitku s jednotlivými osobami v ráji. FIXME

Kapitoly 1 - 8

Je raw uvítáním s kapitánkou. Čtenář se dozvídá něco málo o kapitánce, o tom jak se stala kapitánkou a proč je to vlastně kapitánka a čeho je to kapitánka,

Kapitoly 9 - 24

Začíná zápletkou o jejím stárnutí a o jejích touhách nezestárnout. Završením posledních kapitol se čtenář dozvídá krutou pravdu o jejím skutečném životě, který se jí stal předtím než zestárnula.

Kapitoly 25 - 88

Kapitoly předbíhají původní děj o 50 let. Čtenář se dozvídá informace tak kruciální a nepochopitelné. Kapitánka podstoupila obřadní rituály transformace v ženu když dospívala. V jednotlivých kapitolách se věnujeme různým příběhům, které se jí přihodily, když navštěvovala tamější veřejnou instituci v Mordoru, už jako žena.

Poslední kapitola

Poslední kapitola je reversum universa celé knížky. Čtenář se tak vrací úplně k počátku knížky a sice do jejího stáří, kdy vypráví svůj život z domova seniorů. Popírá tam veškeré dění příběhu a stylizuje se jako nevinná holčička s copánky. Vrací se zpátky o 70 let v ději a snaží se opodstatnit veškeré své činy a bytí. Vypráví nadlidské až hloupé scénáře o tom, že neměla dost odvahy odejít do Mordóru dříve než později.

Hodnocení

Kniha se stala bestellerem té doby. Vyhrála ocennení za nejlepší primitvní román třikrát po sobě.

Důležitá poznámka

Úplně na konci knížky je pár stránek slepených. Šikovný čtenář je dokáže rozlepit a objeví tak skrytou 90. kapitolu, která je klíčová a navazuje na poslední okamžiky před skonáním. Čtenář se v posledních větách dozvídá právé jméno kapitánky a také začátek nového vnořeného příběhu, který popisuje život jejího bláznivého otce. Další šílená pokračování o jejím otci se čtenář může dozvědět v dalším románu Ewansových výprav II, která samozřejmě předbíhá děj asi o jedno století.

Poznámka mimo

Ovlivnila především kmen Jappa, převážně Straccattellattu Blequatta a její život.

kapitan_ewans.1533830219.txt.gz · Poslední úprava: 2018/08/09 17:56 autor: Norbert Řymbaba