Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


kapitan_ewans

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
kapitan_ewans [2018/08/09 18:22]
Norbert Řymbaba [Shrnutí]
kapitan_ewans [2018/08/27 07:20] (aktuální)
Norbert Řymbaba
Řádek 3: Řádek 3:
 ~ nebo-li kapitánka Ewansová je fiktivní postavou z románu //Ewansovy výpravy do ráje skřetího lůna//. Román obsahuje osmdesát devět kapitol členěných podle vztahu Ewansové s místními skřety. Většina děje se odehrává v [[mordor|Mordór]]u. Celý román se stylizuje jako hlubokomyslné rozpoznání intimního vztahu v prožitku s jednotlivými osobami v ráji a se sebou samotnou, hlavně se sebou samotnou. Rájem je tady vybraná společnost osmi bytostí -- skřetů. ​ ~ nebo-li kapitánka Ewansová je fiktivní postavou z románu //Ewansovy výpravy do ráje skřetího lůna//. Román obsahuje osmdesát devět kapitol členěných podle vztahu Ewansové s místními skřety. Většina děje se odehrává v [[mordor|Mordór]]u. Celý román se stylizuje jako hlubokomyslné rozpoznání intimního vztahu v prožitku s jednotlivými osobami v ráji a se sebou samotnou, hlavně se sebou samotnou. Rájem je tady vybraná společnost osmi bytostí -- skřetů. ​
  
-{{ :wiki:kapitan_ewans.jpg?​direct&​200 |}}+{{ :wiki:kapitan_ewans3.jpg?​direct&​400 |}}
  
 ==== Kapitoly 1 - 8 ==== ==== Kapitoly 1 - 8 ====
Řádek 13: Řádek 13:
  
 ==== Kapitoly 25 - 88 ==== ==== Kapitoly 25 - 88 ====
-Kapitoly předbíhají původní děj o 50 let. Čtenář se dozvídá informace tak kruciální a nepochopitelné. Hrdinka příběhu podstupovala pravidělně obřadní transformační rituály v ženu, ve snaze vyhnout se onomu stáří. Paradoxně čím více se transformovala,​ tím více stárnula a trdlovatěla. V jednotlivých kapitolách se tak můžeme seznámit s dalšími nedůležitými postavami, které ji románem provázejí a pomáhají nalézt tak svoji cestu k sebepoznání.+Kapitoly předbíhají původní děj o 50 let. Čtenář se dozvídá informace tak kruciální a nepochopitelné. Hrdinka příběhu podstupovala pravidělně obřadní transformační rituály v lepší a žhavější ​ženu, ve snaze vyhnout se onomu stáří. Paradoxně čím více se transformovala,​ tím více stárnula a trdlovatěla. Podstupovala různé, v dnešní době známé, plastické operace. Bohužel v tehdejších podmínkách to byla spíše úkrutně bolestná mrzačení těla a ducha. V jednotlivých kapitolách se tak můžeme seznámit s dalšími nedůležitými postavami, které ji románem provázejí a pomáhají nalézt tak svoji cestu k sebepoznání.
  
 ==== Poslední kapitola ==== ==== Poslední kapitola ====
-Poslední kapitola je //reversum universa// celé knížky. Čtenář se tak vrací úplně k počátku knížky a sice do  stáří oné hrdinky kapitánky. Ona opět vypráví svůj život, tentokrát už z domova ​seniorů. Popírá tam veškeré dění příběhu a popírá celý svůj život. Stylizuje se jako nevinná holčička s copánky chodící do mateřské školky. Poté se zase vrací ve vyprávění zpátky o 70 let v ději a snaží se opodstatnit veškeré své činy a bytí. Vypráví nadlidské až hloupé scénáře o tom, že za veškeré její utrpení nemůže ona, ale všichno ostatní. Skřetím lůnem je myšleno právě to utrpení a zahořklost vůči celému světu. Ráj je ironickým označením pekla.+Poslední kapitola je //reversum universa// celé knížky. Čtenář se tak vrací úplně k počátku knížky a sice do  stáří oné hrdinky kapitánky. Ona opět vypráví svůj život, tentokrát už z domova ​vysloužilců v radě starších. Popírá tam veškeré dění příběhu a popírá celý svůj život. Stylizuje se jako nevinná holčička s copánky chodící do prastaré ​mateřské školky. Poté se zase vrací ve vyprávění zpátky o 70 let v ději a snaží se opodstatnit veškeré své činy a bytí. Vypráví nadlidské až hloupé scénáře o tom, že za veškeré její utrpení nemůže ona, ale všichno ostatní. Skřetím lůnem je myšleno právě to utrpení a zahořklost vůči celému světu. Ráj je ironickým označením pekla.
  
 {{ :​wiki:​kapitan_ewans2.jpg?​direct&​200 |}} {{ :​wiki:​kapitan_ewans2.jpg?​direct&​200 |}}
Řádek 29: Řádek 29:
 == Důležitá poznámka == == Důležitá poznámka ==
  
-Úplně na konci knížky je pár stránek slepených. Šikovný čtenář je dokáže rozlepit a objeví tak skrytou ​90. kapitolu, která je klíčová a navazuje na poslední okamžiky před skonáním. Čtenář se v posledních větách dozvídá pravé jméno kapitánky a také začátek nového vnořeného příběhu, který popisuje život jejího bláznivého otce. Šílená pokračování o jejím otci se čtenář může dozvědět v dalším románu Ewansových výprav II, která samozřejmě předbíhá děj asi o jedno století.+Úplně na konci knížky je pár stránek slepených. Šikovný čtenář je dokáže rozlepit a objeví tak skrytou ​devadesátou ​kapitolu, která je klíčová a navazuje na poslední okamžiky před skonáním. Čtenář se v posledních větách dozvídá pravé jméno kapitánky a také začátek nového vnořeného příběhu, který popisuje život jejího bláznivého otce. Šílená pokračování o jejím otci se čtenář může dozvědět v dalším románu Ewansových výprav II, která samozřejmě předbíhá děj asi o jedno století. Ukrytý odkaz je [[kapitan_ewans2|zde]].
  
 == Poznámka mimo == == Poznámka mimo ==
kapitan_ewans.1533831750.txt.gz · Poslední úprava: 2018/08/09 18:22 autor: Norbert Řymbaba